Sennheiser e609 instrumentmikrofon sølvfarget
Varenummer:
169528
Perfekt til gitarforsterkere!
kr 1 150,00
Fjernlager (1-2 uker levering)
Sennheiser E609 er en rimeligere versjon av E906, som er en av verdens mest populære mikrofoner til bruk på gitarforsterkere. Den kan enten settes på stativ via den medfølgende mikrofonholderen, eller henges over gitarkabinettet. Den flate formen på mikrofonen gjør det veldig enkelt å plassere mikrofonen nærme lydkilden, og fører til at overhøringen blir betraktelig redusert.
I tillegg til å være et godt førstevalg på gitarforsterker, låter den også meget fint på både skarptromme og tammer, og også på blåseinstrumenter som trompet, saksofon og trombone.
Dersom du er ute etter et litt mer særegent og mer plasseringsvennlig alternativ til Shure SM57, er dette et meget godt valg! Se også produktvideo for informasjon.
| Produsent | Sennheiser |
|---|
| Dimensions | 55 x 34 x 134 mm |
|---|---|
| Connector | XLR-3 |
| Frequency response (microphone) | 40…..15000 Hz |
| Transducer principle (Microphone) | dynamic |
| Weight | 140 g |
| Pick-up pattern | super-cardioid |
| Sensitivity in free field, no load (1kHz) | 1,5 mV/Pa |
| Nominal impedance | 350 Ohm |
| Min. terminating impedance | 1000 Ohm |








